20. 10. 2014

Výběr matrace vhodné pro údržbu a čištění

Pokud jste se rozhodli zakoupit nové matrace, je dobré uvažovat dopředu tak, aby matrace byla snadno udržovatelná a šla jednoduše vyčistit na sucho i na mokro. Moderní matrace jsou velmi často vybaveny povleky, které lze jednoduše sundat a vyprat v pračce. Pokud matrace tímto povlekem nedisponuje, je nutné na ni zakoupit povlečení klasické.

Bez ohledu na to zda e na matraci povlečení vykytuje či nikoliv, je nutné po každém sundání povlečení matraci pořádně vysát domácím vysavačem na sucho. Ideální je vysávání provést úzkou koncovkou, která má vysoký sací efekt a dokáže odstranit poměrně kvalitně většinu osazených nečistot.

Pokud však chcete provést opravdu hloubkové čištění, které minimálně jednou ročně každá matrace potřebuje, je vhodné použít čištění mokré. Je nutné si uvědomit, že právě na matraci trávíme nejvíce hodin a měla by tomu odpovídat nejen kvalitativně ale rovněž čistotně. Mokré čištění nám přiblížili odborní konzultanti společnosti Čištění koberců Brno.

Pokud se pro mokré čištění rozhodnete, jistě nebudete litovat. Základem ale je zjistit, jestli právě vaše sedačka je na mokré extrakční čištění přizpůsobena. Informace obvykle najdete v materiálech, které jste obdrželi při nákupu matrace nebo je možno kontaktovat přímo prodejce nebo výrobce. Většina moderních matrací je na mokré čištění určena a mokré čištění je navíc přímo doporučováno.

Pouze mokré hloubkové čištění koberců, sedaček a matrací dokáže odstranit opravdu hluboce usazené nečistoty a roztoče. Odborníci z firmy čištění koberců Brno doporučují mokré čištění častěji než jednou ročně, důvodem je vysoká koncentrace odloupaných zbytků pokožky, které jsou živnou půdou pro nebezpečné mikroby.

 

<< Zpět

rychlý kontakt

Navštivte naše prodejnu:

Ve Zlíně:

 


Po-Pa: 9:00 - 18:00 hod.
tel.: 727 897 211 
email:

info(zav)tvoje-matrace.cz

 

Objednávky bez registrace a dotazy směřujte na výše uvedené kontakty.
 

proč právě u nás?

1.  jsme stabilní společnost
2.  máme dlouholetou
     tradici na českém trhu

3.  nabízíme seriózní
     jednání a zázemí
     kamenných prodejen

4.  na Zlínsku jsme v oblasti
     zdravého spaní největší

počet položek: 0 ks
hodnota nákupu: 0 Kč

zobrazit obsah košíku

Měna:

Články 1,2 I Zdravotní matrace I