25. 6. 2014

Čištění zahradních matrací - typy a triky

Suchá metoda čištění

Zahradní matrace jsou primárně určeny na užívání ve venkovních prostorách, o to rychleji se však špiní a podléhají venkovním vlivům. Ačkoliv jsou zahradní matrace vyráběny právě s ohledem na co nejdelší životnost a vysokou uživatelskou funkčnost kombinovanou se snadnou údržbou, pravidelnému čištění se bohužel nevyhnete. Zcela základním typem čištění je suché vysávání za pomoci domácího vysavače. Matraci tak udržíte ve stavu, kdy bude obsahovat minimum prachu a roztočů. Suché vysávání je důležité také pro odstranění pilu a alergenů, kterých je venku mnoho především na začátku letní sezony. Matrace fungují jako lapače prachu i alergenů a pokud máte doma alergika či astmatika, jistě víte jak je čistý vzduch bez alergenů důležitý.

 

Mokré čištění matrací

Kromě suchého čištění matrací existuje ještě další metoda, která je účinná především hloubkově a měla by být prováděna minimálně jednou za 6 měsíců. Jedná se o tzv. extrakční čištění, jinak známé také jako tepování nebo čištění mokrou cestou. Metoda však není vhodná pro všechny typy matrací. Pokud Vás zajímá, jestli právě Vaši matraci lze na mokro čistit, čtěte dále – zeptali jsme se odborníků. Dle pana Ing. Michal Zemánka, majitele firmy čištění koberců Praha, která se právě mokrým hloubkovým čištěním zabývá, lze matrace rozdělit do dvou základních skupin dle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

 

Na co si dát při čištění pozor

Matrace lze dle jejich čistitelnosti mokrou cestou rozdělit na matrace vyrobené z umělých materiálů a přírodních materiálů. Umělé materiály jsou pro mokré čištění vhodné bez ohledu na typ. Ať už se jedná o klasickou pérovou matraci, matraci pěnovou nebo matraci vyrobenou z dutých vláken, všechny jsou bez výjimky vhodné na mokré čištění. U matrací z dutých vláken je pouze nutné čištění provádět rychleji aby voda zbytečně neprosakovala do dalších vrstev matrace. Pokud přejdeme k přírodním materiálům, lze obecně tvrdit, že je to s jejich čištěním za pomoci mokré metody horší. Pokud má matrace z přírodních materiálů nějaké přísady z konopí, juty či kokosu, je vhodné se mokré metodě čištění vyvarovat z důvodu porušení vláken a jejich rozmočení. Ostatní přírodní materiály včetně vlny a bavlny je možno na mokro bez problémů čistit. Pokud máte dotazy nebo si nejste jisti z jakého materiálu právě vaše matrace je, doporučujeme kontaktovat zákaznickou linku firmy čistění sedaček Praha nebo napsat dotaz na email info@cistenikobercusedacek.com

<< Zpět

rychlý kontakt

Navštivte naše prodejnu:

Ve Zlíně:

 


Po-Pa: 9:00 - 18:00 hod.
tel.: 727 897 211 
email:

info(zav)tvoje-matrace.cz

 

Objednávky bez registrace a dotazy směřujte na výše uvedené kontakty.
 

proč právě u nás?

1.  jsme stabilní společnost
2.  máme dlouholetou
     tradici na českém trhu

3.  nabízíme seriózní
     jednání a zázemí
     kamenných prodejen

4.  na Zlínsku jsme v oblasti
     zdravého spaní největší

počet položek: 0 ks
hodnota nákupu: 0 Kč

zobrazit obsah košíku

Měna:

Články 1,2 I Zdravotní matrace I